اخبار

خبر یک

معاون دادستان کل کشور:
ورود ویژه دادستانی کل کشور به موضوع خودرو

کسب اطلاعات بیشتر

خبر دو

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان تعزیرات حکومتی خبرداد؛
۲۵۰ نفر در سازمان تعزیرات جذب می‌شونداین قانون با 141 رأی موافق نمایندگان تصویب شد


کسب اطلاعات بیشتر

خبر سه

دادستان تهران مطرح کرد:
رد ادعای دولت انگلیس در مورد نازنین زاغری


کسب اطلاعات بیشتر

خبر چهار

صلح و سازش بین دو عشیره در اهواز بعد از یک سال اختلاف


کسب اطلاعات بیشتر
آدرس ساختمان دادگاه‌های تجدید نظر تهران تغییر کرد


دادگاه های تجدید نظر استان تهران از روز شنبه مورخ5اسفند ماه در ساختمان جدید به ارائه خدمات قضایی خواهند پرداخت.
شهروندان، به منظور پیگیری مسائل قضایی خود از تاریخ فوق به آدرس بالاتر از میدان هروی – خیابان وفامنش( آدرس ساختمان جدید دادگاه های تجدید نظر استان تهران-مجتمع قضایی غدیر) مراجعه و جهت هرگونه پرسش و یا رفع ابهام در این زمینه می توانند در ایام هفته با شماره تلفن های۷۱- ۶۶۹۷۴۳۷۰ (روابط عمومی و ارتباطات دادگستری تهران) تماس حاصل نمایند.
..

نهاد حقوق بشر به عنوان مهمترین مرجع سیاسی در سازمان ملل و نهادهای بین المللی مطرح است/
بنیه قوی حقوق بشری جمهوری اسلامی ایران


به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری، دکتر محمد جواد لاریجانی دبیر ستاد حقوق بشر کشورمان در مراسم گرامیداشت روز حقوق بشر اسلامی اظهار کرد:نهاد حقوق بشر به عنوان مهمترین مرجع سیاسی در سازمان ملل و نهادهای بین المللی مطرح است.
وی افزود: جمهوری اسلامی یک بنیه قوی حقوق بشری پیدا کرده و شاید در کشورهای منطقه کم نظیر و بی نظیر است.
دبیر ستاد حقوق بشر ادامه داد: قوه قضاییه در پیشبرد اندیشه حقوق بشر بر اساس اسلام در بین همه ملل اسلامی پیشگام است و طرحی در قوه قضاییه در زمان آیت الله شاهرودی تصویب شد که سازمانی از روسای قوه قضاییه کشورهای اسلامی تشکیل شد و این طرح تصویب شد و جلساتی برگزار شد اما جلسات بعدی آن به دلیل امواج تفرقه در جهان اسلام انجام نشد و به تاخیر افتاد.
برخورد با عوامل احتکار و بی نظمی در بی ثباتی عرضه شکر


به گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان تعزیرات حکومتی، سازمان تعزیرات حکومتی در بخشنامه‌ای برخورد قاطع و فوری با عوامل احتکار و بی نظمی در بی ثباتی عرضه شکر را خواستار شد.
متن بخشنامه این سازمان خطاب به مدیران کل تعزیرات حکومتی در سراسر کشور به شرح ذیل است:
با توجه به نوسانات در توزیع، عرضه و قیمت شکر در روزهای اخیر مقرر شد در راستای ساماندهی و تنظیم بازار، تمامی واردکنندگان، مسئولین کارخانجات و بنگاه های تولیدی، تصفیه و عرضه شکر، کالای مذکور را قیمت مصوب بدون هرگونه محدودیتی در سازمان بورس عرضه کنند و همچنین وزارت جهاد کشاوری به عنوان متولی امر ضمن اعمال نظارت موثر بر روند واردات و عرضه شکر توسط کارخانجات و شبکه های توزیع موظف به اعلام فوری لیست و مشخصات تمامی دارندگان و واردکنندگان شکر و نیز موجودی کل انبارها و میزان خرید واردکنندگان به سازمان تعزیرات حکومتی هستند.
بدیهی است در صورت خودداری فعالان اقتصادی در این زمینه و احراز هرگونه تخلف، شعب تعزیرات حکومتی موظف به برخورد فوری و قاطع با عوامل احتکار و بی نظمی در عرضه و بی ثباتی بهای این کالا هستند.


برپایی جشن طلاق زیبنده جامعه اسلامی نیست


به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان هادی شوشتری سرپرست جدید مجتمع قضایی شهید باهنر گفت: خدمت در نظام جمهوری اسلامی ایران سعادت میخواهد و خدمت در اینجا برای من سعادت است.
وی ادامه داد:هیچ چیز برای قاضی بالاتر از گرفتن تصمیم درست نیست. قضاوت جز شغلهای سخت و طاقت فرسا است نسبت به یکدیگر احساس مسولیت داشته باشیم و بی تفاوت نباشیم و در امور امر به معروف و نهی از منکر را جدی بگیریم.
سرپرست مجتمع شهید باهنر افزود: کم کردن موجودی شعب و زمان رسیدگی باید مورد توجه قرار گیرد و در این راستا نشست های هم اندیشی ادامه خواهد یافت.
شوشتری خاطرنشان کرد: جامعه ما در امور خانواده التهاب دارد و وجود طلاق توافقی و برپایی جشن طلاق زیبنده جامعه اسلامی نیست و باید در این زمینه فکری کرد.